Ciśnieniomierz to sprzęt, który bez wątpienia każdy człowiek powinien mieć w swoim domu. Czasem może wydawać się, że jest on zupełnie zbędny, skoro sami nie mamy problemów w tym zakresie. Jednak sytuacje bywają nagłe i niespodziewane. Ciśnieniomierza może także potrzebować jakaś osoba w naszym najbliższym otoczeniu, przykładowo ktoś starszy. Podobnie jak i termometr, powinien się on znaleźć obowiązkowo w gospodarstwie domowym.

Jakie ciśnieniomierze mamy dostępne na rynku?

Na rynku ciśnieniomierzy jest oczywiście bez liku. Przed zakupem warto zatem zrobić dobry rekonesans, by wejść w posiadanie czegoś spełniającego wszelkie nasze wymagania.

Ciśnieniomierz Little Doctor LD-71, jest sprzętem idealnym dla tradycjonalistów. Jego koszt, to około 50 złotych. Jest lekki, ważny niecałe 0,5 kg. Zawiera także stetoskop w zestawie, a jego zakres ciśnienia to aż 300 mm Hg.

Podobnym, acz nieco tańszym produktem, jest natomiast Microlife AG1-20. Kosztuje on niecałe 50 złotych i ważny zaledwie 450g. W zestawie znajduje się także stetoskop oraz miękka torba do przechowywania sprzętu. Również jego zakres ciśnienia to 300 mm Hg.

Oromed ORO-N1 jest ciśnieniomierzem elektrycznym, kosztującym około 60 złotych. Posiada on o wiele bogatszą pulę funkcji, niż dwa poprzednie produkty. Ma on funkcję rozpoznawania arytmii serca. Poza tym dokonuje bardzo dokładnych pomiarów i biorąc pod uwagę trzy ostatnie, uśrednia je, dając bardziej precyzyjny obraz stanu zdrowia danej osoby. Posiada także duży podświetlany wyświetlacz, idealny dla osób starszych.

Nissei DSK-1031 jest ciśnieniomierzem z najwyższej półki cenowej, kosztuje bowiem ponad 200 złotych. Wyróżnia go jednak zastosowanie nowoczesnych technologii, pomiar metodą oscylometryczną. Jest ona uznawana za metodą nieinwazyjną i w dodatku niezwykle precyzyjną. Urządzenie także posiada funkcję wykrywania arytmii serca. Urządzenie powiadamia także o wykrytym nadciśnieniu tętniczym. Ma bardzo pojemną wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisywanie wyników aż 2 osób, z ostatnich 60 pomiarów.

Little Doctor LD51A jest ciśnieniomierzem w cenie około 130 złotych. Posiada on podobnie jak i poprzednie, funkcję wykrywania arytmii serca. Ponadto również cechuje się on bardzo dokładnymi i precyzyjnymi pomiarami. Można przy jego pomocy zobaczyć wynik z trzech ostatnich pomiarów ciśnienia, uśredniając go. Można na nim zapisać aż 90 wyników pomiarów, dla 2 osób.

Obecnie ciśnieniomierze mają coraz więcej funkcji, które pomagają w szybkiej reakcji, w przypadku występowania różnego rodzaju problemów. Są one bardzo precyzyjne, lekki i łatwe w przenoszeniu oraz przystępne pod względem cenowym.

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno warto o sprzęt zapytać lekarza. Na pewno są modele przez nich rekomendowane. Tak jest również jeśli chcemy zakupić termometr. Takie opinie użytkowników również mogą okazać się przydatne. Najważniejsze by sprzęt pokazywał dobry pomiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here