Zmieniły się czasy i zmieniły się zagrożenia, na które narażone są nasze dzieci. Brak kontaktu z dzieckiem potrafi być bardzo stresujący dla rodziców. Z pomocą przychodzą nam urządzenia z GPS, które umożliwią nam lokalizacje dziecka. Przeciwnicy tego typu urządzeń przekonują, że nie powinniśmy, aż tak kontrolować dzieci. Nie myślmy, że jesteśmy nadopiekuńczy, to, w jaki sposób będziemy używać technologii, zależy tylko od nas. Rozsądne podejście da spokój rodzicom i bezpieczeństwo dziecku. Świetnie sprawdza się w tej roli zegarek ze wbudowanym GPS, który dziecko ma zawsze przy sobie.

Co może posiadać zegarek z GPS ?

– System GPS. – Umożliwia lokalizację dziecka.
– Wirtualne ogrodzenie. – Funkcja umożliwia wyznaczenia obszaru, w którym dziecko powinno przebywać, a wyjście poza ten obszar jest odnotowane i rodzice zostają powiadomieni alarmem.
– System anty-kradzież. – Gdy zegarek zsunie się dziecku z ręki, zostaje wysłane powiadomienie do rodziców. Przydatne, bo zapobiega zgubieniu lub kradzieży, szczególnie polecana dla dzieci młodszych, przedszkolnych. Urządzenie, które posiada tę funkcje to zegarek GPS Q50.
– Przycisk alarmowy SOS.- Kiedy dziecko czuje się zagrożone wystarczy, że naciśnie jeden przycisk, który o tym powiadomi rodziców.
– Zdalne monitorowanie. – Zegarek z tą funkcją taki jak GPS Q60 ma wbudowany mikrofon. Można dzięki temu usłyszeć co dzieje się w otoczeniu dziecka, co czasem jest bardzo ważne, kiedy z dzieckiem nie ma kontaktu. 
– Dotykowy, kolorowy ekran. – Łatwy w obsłudze oraz posiada intuicyjne menu, zegarek GPS Q90 nie sprawi problemów z obsługą nawet najmłodszym użytkownikom. 
– Wodoszczelny i pyłoszczelny. – To niewątpliwie duża zaleta przy aktywnych dzieciach, które uwielbiają uprawić różne sporty. Zegarek GPS Q520s może pracować pod wodą do 1m przez 30 min, co daje poczucie swobody dziecku. 
– Zegarek i telefon w jednym. – Dziecko będzie mogło zadzwonić do wcześniej zdefiniowanych numerów oraz odbierać połączenia głosowe. 
– Krokomierz, alarmy, historia tras. – Dodatkowych funkcji może być wiele, co zapewnia atrakcyjność dla dziecka takiego urządzenia.

Zegarek z GPS może być alternatywą dla telefonu komórkowego, w którym zbyt duża ilość funkcji może rozpraszać naszą pociechę. W przypadku zegarków możemy się skupić na bezpieczeństwie dziecka i kontakcie z nim. Każde dziecko na pewno się ucieszy z takiego prezentu, bo funkcjonalność i wygląd zegarków z GPS jest bardzo zachęcająca. Prezent, który ma być dla dziecka, tym razem sprawi dużo radości też opiekuńczym rodzicom. Więcej na temat tego typu urządzeń przeczytać można na
https://smartsafe.pl/.

3 KOMENTARZE

  1. Urządzenie to tylko jeden element. Najważniejsza jest to, z jakiej aplikacji korzystamy i jakie możliwości ona nam daje. Obecnie programowanie jest na bardzo wysokim poziomie, a umiejętności programistów dają na możliwość stworzenia rozwiązania według naszych oczekiwań.

  2. Najważniejsze jest by sprzęt był funkcyjny. Trzeba też poczytać opinie, bo obecnie wybór każdego rodzaju sprzętu jest ogromny, więc nie jest on łatwy. Opinie mogą być pomocne w takim razie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here