W każdym momencie podróży nasz samochód może ulec awarii. Niedopatrzenie kierowcy, warunki atmosferyczne czy wypadek mogą zmusić do wypożyczenia lawety. Dobrze przed takim zdarzeniem zorientować się, jakie są koszty tej usługi. 

Od czego zależy cena wypożyczenia lawety?

Okazuje się, że kryteria wyceny wypożyczenia lawety są złożone. Pierwszym czynnikiem są rozmiary lawety. Im większy sprzęt chcemy wynająć, tym cena rośnie. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku dopuszczalnej masy całkowitej oraz czasu wynajęcia. Nawet region Polski, z którego wynajmujemy, ma znaczenie.

Chociaż wszystkie te czynniki mają wpływ na koszt wynajmu, to najważniejszym jest okres, na jaki potrzebujemy sprzętu. Średni koszt wypożyczenia lawety na dobę waha się między 250 a 350 zł. Wiele wypożyczalni wynajmuje lawety na godziny, dni, a w skrajnych przypadkach na tygodnie i miesiące. 

Jeśli laweta ma pięć metrów, to trzeba się liczyć z kosztami w wysokości 170 zł za dobę. Natomiast większe rozmiary (np. dziesięciometrowe) mogą kosztować nawet 270 zł. Do standardowych aut wystarczy laweta, której cena wynosi 80 zł za dobę.

Koszty mogą się wahać w zależności od dodatkowych akcesoriów i ich jakości. Pasy mocujące, wciągarka, a nawet klimatyzacja mają wpływ na cenę. Nie można też zapomnieć o kaucji za wynajem lawety. Znów wiele zależy od konkretnej wypożyczalni. W jednej stawka to 1000 zł, w innej 750, a jeszcze inna całkiem z tego rezygnuje.

Wiele firm przygotowało specjalne promocje dla swoich stałych Klientów. Na zniżki często można liczyć, kiedy wypożyczamy lawetę na dłuższe terminy. 

O tym nie zapomnij!

Do legalnego wypożyczenia lawety potrzebny jest szereg uprawnień. Małe lawety (mieszczące tylko jeden samochód) może prowadzić każdy, kto ma prawo jazdy kategorii B. Niektóre przedsiębiorstwa zastrzegają sobie prawo do odmowy wypożyczenia lawety osobom młodszym niż 25 lat i z mniejszym doświadczeniem niż 3 lata. Jeśli przewóz dotyczy cięższych i większych pojazdów, niezbędne jest prawo jazdy B+E, a nawet C.

Istotnych informacji do stworzenia artykułu dostarczył właściciel witryny https://pomocdrogowa24.rzeszow.pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here