Ciśnieniomierz to sprzęt, który bez wątpienia każdy człowiek powinien mieć w swoim domu. Czasem może wydawać się, że jest on zupełnie zbędny, skoro sami nie mamy problemów w tym zakresie. Jednak sytuacje bywają nagłe i niespodziewane. Ciśnieniomierza może także potrzebować jakaś osoba w naszym najbliższym otoczeniu, przykładowo ktoś starszy. Podobnie jak i termometr, powinien się on znaleźć obowiązkowo w gospodarstwie domowym.

Jakie ciśnieniomierze mamy dostępne na rynku?

Na rynku ciśnieniomierzy jest oczywiście bez liku. Przed zakupem warto zatem zrobić dobry rekonesans, by wejść w posiadanie czegoś spełniającego wszelkie nasze wymagania.

Ciśnieniomierz Little Doctor LD-71, jest sprzętem idealnym dla tradycjonalistów. Jego koszt, to około 50 złotych. Jest lekki, ważny niecałe 0,5 kg. Zawiera także stetoskop w zestawie, a jego zakres ciśnienia to aż 300 mm Hg.

Podobnym, acz nieco tańszym produktem, jest natomiast Microlife AG1-20. Kosztuje on niecałe 50 złotych i ważny zaledwie 450g. W zestawie znajduje się także stetoskop oraz miękka torba do przechowywania sprzętu. Również jego zakres ciśnienia to 300 mm Hg.

Oromed ORO-N1 jest ciśnieniomierzem elektrycznym, kosztującym około 60 złotych. Posiada on o wiele bogatszą pulę funkcji, niż dwa poprzednie produkty. Ma on funkcję rozpoznawania arytmii serca. Poza tym dokonuje bardzo dokładnych pomiarów i biorąc pod uwagę trzy ostatnie, uśrednia je, dając bardziej precyzyjny obraz stanu zdrowia danej osoby. Posiada także duży podświetlany wyświetlacz, idealny dla osób starszych.

Nissei DSK-1031 jest ciśnieniomierzem z najwyższej półki cenowej, kosztuje bowiem ponad 200 złotych. Wyróżnia go jednak zastosowanie nowoczesnych technologii, pomiar metodą oscylometryczną. Jest ona uznawana za metodą nieinwazyjną i w dodatku niezwykle precyzyjną. Urządzenie także posiada funkcję wykrywania arytmii serca. Urządzenie powiadamia także o wykrytym nadciśnieniu tętniczym. Ma bardzo pojemną wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisywanie wyników aż 2 osób, z ostatnich 60 pomiarów.

Little Doctor LD51A jest ciśnieniomierzem w cenie około 130 złotych. Posiada on podobnie jak i poprzednie, funkcję wykrywania arytmii serca. Ponadto również cechuje się on bardzo dokładnymi i precyzyjnymi pomiarami. Można przy jego pomocy zobaczyć wynik z trzech ostatnich pomiarów ciśnienia, uśredniając go. Można na nim zapisać aż 90 wyników pomiarów, dla 2 osób.

Obecnie ciśnieniomierze mają coraz więcej funkcji, które pomagają w szybkiej reakcji, w przypadku występowania różnego rodzaju problemów. Są one bardzo precyzyjne, lekki i łatwe w przenoszeniu oraz przystępne pod względem cenowym.