Lubiany przez dziecko kocyk jest jednym z podstawowych artykułów w każdym domu. Miękki, przytulny i kolorowy może się stać przyjacielem dziecka nawet na długie lata. Wybór odpowiedniego kocyka jest nie lada wyzwaniem dla rodziców.

Kocyk Minky różni się od tradycyjnych kocyków kilkoma aspektami. Tworzony jest z włókien poliestrowych, o wiele bardziej delikatnych i cienkich niż bawełna i wełna, a nawet cieńszych niż ludzkie włosy. Nowoczesne technologie produkcji dają niezwykle delikatne i miękkie tkaniny Minky chętnie wykorzystywane do szycia kocyków. Tradycyjnym tkaninom trudno jest dorównać takim kocykom pod względem delikatności i miłego dotyku. Dzieci, zakochują się w tak niezwykłych materiałach, które uwielbiają przytulać.

Poliester, z którego wykonane są kocyki Minky m jest przyjazny nawet dla niemowląt, ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Jest to materiał oddychający. W przeciwieństwie do tradycyjnych kocyków  kocyk Minky służy dzieciom przez cały rok. Zimą darzy ich ciepłem, natomiast latem nie doprowadza do przegrzania małego dziecięcego organizmu. Jednak nie zaleca się stosowania go na podczas wysokich upałów.

Kocyk Minky jest elastyczny, lekko rozciągliwy, dlatego dobrze przylega do dziecięcych kształtów, łatwo go dopasować do maluszka, który czuje się otulony mięciutką tkaniną z każdej strony. Tkanina Minky jest łatwa w pielęgnacji. Dosyć odporna na zabrudzenia wymaga tylko prania i suszenia raz na czas. Prasowanie w przypadku kocyka Minky nie jest wskazane, gdyż wysoka temperatura może uszkodzić delikatne włókna poliestru. Dodatkowo kocyk Minky ma charakterystyczne dla siebie tłoczone wzorki, najczęściej kółeczka, które z każdym prasowaniem stawałyby się coraz mniej widoczne.

Decydując się na kocyk dla dziecka rodzice i opiekunowie biorą także pod uwagę cenę. Oryginalny Minky może okazać się droższy niż wiele tradycyjnych kocyków. Jednak wybrany pozostanie w domu właścicieli na kilka lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości i zachowując piękną oryginalną barwę.

Dodatkowe informacje znajdziesz na http://www.walczanin.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here