Zmieniły się czasy i zmieniły się zagrożenia, na które narażone są nasze dzieci. Brak kontaktu z dzieckiem potrafi być bardzo stresujący dla rodziców. Z pomocą przychodzą nam urządzenia z GPS, które umożliwią nam lokalizacje dziecka. Przeciwnicy tego typu urządzeń przekonują, że nie powinniśmy, aż tak kontrolować dzieci. Nie myślmy, że jesteśmy nadopiekuńczy, to, w jaki sposób będziemy używać technologii, zależy tylko od nas. Rozsądne podejście da spokój rodzicom i bezpieczeństwo dziecku. Świetnie sprawdza się w tej roli zegarek ze wbudowanym GPS, który dziecko ma zawsze przy sobie.

Co może posiadać zegarek z GPS ?

– System GPS. – Umożliwia lokalizację dziecka.
– Wirtualne ogrodzenie. – Funkcja umożliwia wyznaczenia obszaru, w którym dziecko powinno przebywać, a wyjście poza ten obszar jest odnotowane i rodzice zostają powiadomieni alarmem.
– System anty-kradzież. – Gdy zegarek zsunie się dziecku z ręki, zostaje wysłane powiadomienie do rodziców. Przydatne, bo zapobiega zgubieniu lub kradzieży, szczególnie polecana dla dzieci młodszych, przedszkolnych. Urządzenie, które posiada tę funkcje to zegarek GPS Q50.
– Przycisk alarmowy SOS.- Kiedy dziecko czuje się zagrożone wystarczy, że naciśnie jeden przycisk, który o tym powiadomi rodziców.
– Zdalne monitorowanie. – Zegarek z tą funkcją taki jak GPS Q60 ma wbudowany mikrofon. Można dzięki temu usłyszeć co dzieje się w otoczeniu dziecka, co czasem jest bardzo ważne, kiedy z dzieckiem nie ma kontaktu. 
– Dotykowy, kolorowy ekran. – Łatwy w obsłudze oraz posiada intuicyjne menu, zegarek GPS Q90 nie sprawi problemów z obsługą nawet najmłodszym użytkownikom. 
– Wodoszczelny i pyłoszczelny. – To niewątpliwie duża zaleta przy aktywnych dzieciach, które uwielbiają uprawić różne sporty. Zegarek GPS Q520s może pracować pod wodą do 1m przez 30 min, co daje poczucie swobody dziecku. 
– Zegarek i telefon w jednym. – Dziecko będzie mogło zadzwonić do wcześniej zdefiniowanych numerów oraz odbierać połączenia głosowe. 
– Krokomierz, alarmy, historia tras. – Dodatkowych funkcji może być wiele, co zapewnia atrakcyjność dla dziecka takiego urządzenia.

Zegarek z GPS może być alternatywą dla telefonu komórkowego, w którym zbyt duża ilość funkcji może rozpraszać naszą pociechę. W przypadku zegarków możemy się skupić na bezpieczeństwie dziecka i kontakcie z nim. Każde dziecko na pewno się ucieszy z takiego prezentu, bo funkcjonalność i wygląd zegarków z GPS jest bardzo zachęcająca. Prezent, który ma być dla dziecka, tym razem sprawi dużo radości też opiekuńczym rodzicom. Więcej na temat tego typu urządzeń przeczytać można na
https://smartsafe.pl/.

1 KOMENTARZ

  1. A czy nie lepiej od razu kupić dziecku telefon? Koszty modeli często są zbliżone do kosztów takiego zegarka a dają wiecej możliwości jak opcja dzwonienia. No i wydaje nam się, że dziecko będzie bardziej zadowolone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here