Nocując w hotelu każdy gość oczekuje tego, iż będzie miał do czynienia z wysokim standardem i pewnym komfortem, na jaki nie może przykładowo liczyć w domu. Dlatego też hotele usilnie starają się o to, aby ich dekoracje i wystrój wnętrz, był w stanie zadowolić nawet tych najbardziej wymagających.

Od czego zależy sama dekoracja hotelu? Budując hotel bądź też kupując go i dostosowując do swoich własnych potrzeb, należy nadać mu jakiś konkretny styl. Może mieć on wnętrze z elementami retro, może nawiązywać do stylu skandynawskiego, wiktoriańskiego itp. Następnie wszystkie dodatki powinny być właśnie dopasowywane do tego konkretnego stylu, aby ostatecznie wnętrze było spójne i by poszczególne pokoje harmonizowały ze sobą.

W hotelach zatem mile widziane są obrazy. Nie muszą być to oryginały, ale można postawić na bardzo dobrej jakości reprodukcje. Obrazy klasyków, malarzy impresjonistów bądź też twórców współczesnych, najlepiej by zdobiły korytarze. Często są one bardzo skromne, a to właśnie korytarz powinien być preludium. Ma zdradzać i pokazywać gościom to, czego mogą spodziewać się w swoich pokojach czy też w dalszych pomieszczeniach.

Na dekoracjach nie powinno się również oszczędzać w samych pokojach hotelowych. Nie powinno być w tym oczywiście przesady, ale zdrowy umiar. Można zastosować przykładowo atrakcyjne poduszki dekoracyjne, z nietuzinkowymi poszewkami. Można także postawić na bardzo ładne lampy z kolorowymi abażurami.

Dla wielu gości istotne jest także to, aby cały hotel nawiązywał swoim stylem i samymi atrakcjami do miejsca, w którym się oni znajdują. Jeśli zatem hotel jest w górach polskich, może posiadać elementy wystroju typowo góralskiego, z lokalnymi haftami. Takie hafty mogą ozdabiać poduszki, pościel, a nawet i obrusy w hotelowej restauracji. Natomiast w zagranicznym hotelu można czerpać z kultury danego miejsca, posługiwać się jego naturalną kolorystyką, nawiązywać do pięknych zabytków znajdujących się w niedalekiej okolicy. Dużo zatem zależy od tego, w jakim regionie hotel ma się znajdować.

Dodatkowe informacje znajdziesz na http://www.gazetawiecborska.pl/

6 KOMENTARZE

  1. Na pewno tu warto skorzystać z pomocy dekoratora i projektanta wnętrz, który jest na bieżąco z trendami i pomoże nam sprawić by pokój hotelowy będzie miejscemy wypoczynku dla gości. A to jest bardzo ważne.

  2. Możliwości dekorowania pokojów hotelowych są ogromne. Tak samo jak dekorowania mieszkań. Tu również warto skorzystać z pomocy projektanta, który wykona aranżacje według zasad i trendów. Ale najważniejsze jest by naszym gościom dobrze odpoczywało się w wybranym pokoju.

  3. Bardzo ciekawy artykuł. Obecnie możliwości dekoracji hotelu są ogromne. Zawsze warto jednak skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, który na pewno doradzi nam w wystroju i zaproponuje rozwiązania, które mogą być pomocne.

  4. Możliwości znalezienia dekoracji są ogromne. W Internecie jest naprawdę bardzo dużo produktów, które na taką dekoracje się nadają. Jednak należy pamiętać, że hotel ma być funkcjonalny. Na https://lissy.pl/stoly-do-salonu/ jest bardzo duży wybór stołów, które w pokoju hotelowym mogą się znaleźć. A ofert na takie meble jest również dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here