Depilacja pastą cukrową to jedna z najskuteczniejszych metod. Jej główną zaletą jest usuwanie włosków wraz z cebulkami. Efekt depilacji cukrowej utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Pastę cukrową do depilacji można wykonać samodzielnie w domu. W drogeriach są również dostępne cukrowe paski do depilacji. Jednak pasta cukrowa przygotowana samodzielnie w domu będzie na 100% naturalna.

Depilacja pastą cukrową — efekty zabiegu

Depilacja cukrowa znana jest od wieków. Kobiety z krajów arabskich używały karmelu do pozbycia się zbędnego owłosienia. Depilacja tą metodą jest bardzo prosta. A efekty dość długo się utrzymują. Po depilacji cukrowej włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Dzięki temu zabieg można wykonywać rzadziej.

Przepis na pastę cukrową

Składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki wody
  • 1/4 szklanki soku wyciśniętego z cytryny

Przygotowanie pasty cukrowej do depilacji jest bardzo proste. Należy zagotować wodę z sokiem z cytryny w garnuszku o grubym dnie. Następnie dosypać cukier. Gotować od czasu do czasu mieszając. Z czasem cukier zacznie się rozpuszczać i powstanie masa o kolorze ciemnobursztynowym. Konsystencją będzie przypominać karmel. Przygotowanie pasty cukrowej zajmuje od 20 do 25 minut. Pasta cukrowa jest gotowa, jeśli po wyciągnięty niewielkiej ilości z garnka, zacznie zastygać i zmieniać swój stan skupienia. Pastę cukrową do depilacji należy przełożyć do pojemniczka. Pozostawić do schłodzenia, tak by nie poparzyć skóry.

Pasta cukrowa z tego przepisu została wzbogacona o sok z cytryny. Dodatkowo można do niej dodać mieszankę ziół, które łagodzą podrażnienia. Można pastę do depilacji przygotować z samego cukru i wody. Zaletą przygotowania pasty w domu jest pewność, że jest naturalna. Pasta cukrowa jest też tania.

Depilacja pastą cukrową — wykonanie zabiegu

Są dwie metody depilacji pastą cukrową. Na zimno i na ciepło. Depilacja cukrowa na zimno jest bardzo wydajna. Do wykonania zabiegu depilacji nóg wystarczy jedna stołowa łyżka pasty. Jeśli pasta jest zbyt twarda, można ją podgrzać w kąpieli wodnej. Konsystencja powinna przypominać plastelinę. Niewielką ilość pasty cukrowej należy rozprowadzić na skórze. Najważniejsze jest, by zrobić to pod włos. Od razu po rozprowadzeniu na niewielkim fragmencie wystarczy szybko i energicznie zerwać masę. Zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Zabieg powtarzać na kolejnym fragmencie skóry, który chcemy wydepilować.

Na ciepło pasta cukrowa do depilacji przypomina wosk. Należy podgrzać pastę, aż stanie się płynna. Warto sprawdzić jej temperaturę przed użyciem, zbyt ciepła może poparzyć skórę. Płynną pastę cukrową należy nałożyć drewnianym patyczkiem lub szpatułką na skórę i położyć na nią pasek materiału. Oderwać całość energicznym ruchem.