Wraz z pojawieniem się dziecka w domu, musi się w nim pojawić także koniecznie inhalator. Dlaczego? Warto uzmysłowić sobie przede wszystkim, do czego to urządzenie służy. Przy jego pomocy do pęcherzyków płucnych oraz drzewa oskrzelowego, są aplikowane różnego rodzaju substancje lecznicze. U małych dzieci, przy pomocy inhalatorów podaje się również bardzo często antybiotyki. Najczęściej para bądź też areozol z inhalatora, ma na celu podawanie leków działających rozkurczająco czy też ułatwiających wykrztuszanie różnego rodzaju wydzielin, które zbierają się u dziecka podczas choroby.

Na rynku jest wiele różnorodnych modeli, spośród których rodzice mogą wybrać inhalator najbardziej odpowiadający ich potrzebom. Warto przeanalizować sobie cechy poszczególnych urządzeń, ich zalety.

Inhalator Little Doctor LD212C, można nabyć w stosunkowo niskiej cenie, około 130 złotych. Ma on bardzo ciekawy wygląd, przykuwający uwagę dziecka i sprawiający, że nie odczuwa ono tak dużego lęku przed inhalacją. Plusem tego inhalatora jest to, że można sobie wybrać odcinek dróg oddechowych, który ma zostać poddany leczeniu. Ma on trzy typy dozownika i trzy typy nakładek. Korzystając z nich można zamiennie leczyć u dziecka dolne drogi oddechowe, środkowe drogi oddechowe oraz oczywiście górne.

Med2000 CX Aero Kid to inhalator, który można zakupić w cenie około 150 złotych. Tempo pracy tego inhalatora jest bardzo szybkie, co przydaje się w przypadku wyjątkowo niecierpliwych dzieci. Również i w tym inhalatorze mamy możliwość wyboru konkretnej części dróg oddechowych, dzięki specjalnym nakładkom Andy Flow. Wybierając poszczególne nakładki, można skierować leczenie na górne, dolne oraz środkowe drogi oddechowe.

Little Doctor 207U ma dość wysoką cenę, ponieważ około 280 złotych. Jest on inhalatorem kompaktowym i podręcznym, można go zatem zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Jest on bardzo cichy, co zdecydowanie wpływa na wyciszenie się dziecka podczas inhalacji. Urządzenie to jest także bardzo ekonomiczne, ponieważ w odpowiedni sposób rozpyla substancje lecznicze, niejako oszczędzając je. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy leki do inhalacji są naprawdę drogie.

Nimo „Małpka” jest inhalatorem stosunkowo tanim, za nieco ponad 100 złotych. Ma on kształt małpki, jest bardzo lekki oraz kompaktowy. Dzięki temu urządzeniu lekarstwo dziecku jest aplikowane w postaci areozolu. Jest to także inhalator intuicyjny, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Med2000 Speedy Med „Żółw”, to inhalator w cenie około 170 złotych. Ma on kształt żółwia, który zdecydowanie przyciąga wzrok dziecka. Dzięki temu inhalatorowi jesteśmy w stanie kontrolować wielkość cząsteczek leku, jakie są aplikowane dziecku. Jest także urządzeniem cichym, szybkim oraz dającym kontrolę nad samym tempem inhalacji.

Jak widać na rynku nie brakuje ciekawych inhalatorów, spełniających różne wymagania i dostępnych w cenach na każdą kieszeń.