Obecnie bardzo wiele różnego rodzaju usług świadczonych jest za pośrednictwem łączy internetowych. Możemy skorzystać z teleporady lekarskiej lub omówić warunki kredytowania z pracownikiem banku przez telefon. Od pewnego czasu możemy również skorzystać z porad prawnych online. Jak dokładnie działają?

Rozmowa z prawnikiem przez telefon

Pomoc prawna na telefon lub pomoc prawna online w rzeczywistości nie różni się od tej, którą otrzymamy stacjonarnie, w kancelarii prawnej. Prawnicy bardzo poważnie podchodzą do każdego klienta, poświęcają mu wiele czasu i uwagi wykorzystując tym samym wszelkie możliwości, aby świadczyć na jego rzecz jak najlepszej jakości usługi. Nie musimy jednak udawać się do kancelarii osobiście – wystarczy tylko zadzwonić do prawnika w umówionym wcześniej terminie. Długość trwania rozmowy może być różna w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Co więcej, prawnik może poprosić nas o przesłanie dodatkowych dokumentów, dzięki którym będzie mógł lepiej zapoznać się ze stanem faktycznym. Sama rozmowa przebiega dokładnie tak samo, jak w kancelarii. Na początku prawnik poprosi nas o przedstawienie problemu oraz zada pytania, przez które lepiej będzie mógł zrozumieć sytuację, w której się znaleźliśmy. Następnie poda nam wszelkie możliwe rozwiązania oraz doradzi, jakie kroki warto podjąć. W zależności od potrzeb możemy skontaktować się z prawnikiem w razie jakichkolwiek wątpliwości czy dodatkowych pytań bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto?

Pomoc prawna online to przede wszystkim wygoda zarówno dla prawnika, jak i klienta. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pozwala skorzystać z porad prawnych nawet osobom, które z jakichś powodów nie mogą osobiście stawić się w kancelarii. Usługi świadczone za pośrednictwem sieci to przyszłość, zatem naprawdę warto się do nich przekonać. Nie inaczej jest w przypadku wizyty u prawnika – ta bez żadnych przeszkód może odbyć się przez telefon lub internet. Wysyłana dokumentacja jest odpowiednio zabezpieczona, zatem nasze dane nie wpadną w niepowołane ręce. Pomoc prawna na telefon daje też możliwość skorzystania z porady osoby, która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Nierzadko tego typu specjaliści działają jedynie w dużych miastach, szczególnie jeśli chodzi o niszowe, mniej znane kategorie prawne. Warto więc połączyć się z prawnikiem i skorzystać z profesjonalnej pomocy bez konieczności wychodzenia z domu i osobistego odwiedzania kancelarii. Jest to rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i prowadzących własną firmę. 

Możesz przeczytać: