Wybór prezentu dla małego dziecka może być skomplikowany i zabierze sporo czasu zanim trafimy na odpowiedni przedmiot. Najlepsze zabawki to zazwyczaj zabawki pobudzające kreatywność dziecka. Wymagają one mniej instruktażu i poprawiają wyobraźnię prowadzącą dziecko do samodzielności. Kluczem na znalezienie zabawek odpowiednich dla dzieci od trzech lat jest znalezienie czegoś, co zapewni im rozrywkę na dłużej. Nadal są za małe dla zabawek, które są dla nich zbyt skomplikowane lub niebezpieczne, dlatego należy wziąć pod uwagę przedział wiekowy, dla którego produkty są przeznaczone. Ważne jest, aby gry dla najmłodszych miały proste zasady i uczyły czegoś nowego. 

Edukacja i zabawa

Tablica manipulacyjna Foxy Family to zabawka idealnie wpisująca się w potrzeby małych dzieci, stymuluje zdolności manualne i koordynację ręka – oko. Inspiracją do zaprojektowania zabawki były wytyczne edukacji Montessori, aby na każdym etapie rozwoju dziecka wspierać jego naukę, wybory i pomagać w samodoskonaleniu umiejętności. Tablica manipulacyjna to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zabawek edukacyjnych. Stymuluje rozwój umiejętności logicznych, obserwacji i asocjacji. Ten model edukacji rozwija zdolności manualne, percepcję wzrokową i poprawia rozpoznawanie związku przyczynowo – skutkowego. Zabawka zręcznościowa z pewnością zajmie dziecko na dłużej, zachęcając do kolejnych eksperymentów. Doskonale wspiera samodzielność i uczy koncentracji i skupienia na konkretnej czynności.

Ekologiczna manipulacja

Tablica manipulacyjna opracowana jest w duchu ekologii. Wykonana z certyfikowanej, bezpiecznej sklejki z użyciem ekologicznej farby wodnej. Różnorodność elementów pobudza zmysły. Dzieci w zabawie naśladują dorosłych, dlatego skomplikowane mechanizmy umieszczone na tablicy, nie przypadkowo naśladują rzeczywistość. Inspiracją do nadania kształtu dla tablic manipulacjnych są postacie zwierząt – słoń, lew, panda, lis, leniwiec, żyrafa, czy lama. Postacie posiadają imiona, co jeszcze bardziej zachęca do zabawy, na przykład słoń Konstanty to wielki zgrywus, co chodzi w trampkach. Nadaje się na kompana zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Koala Henry, pokaże godzinę, pozwoli zatrąbić, ma koła zębate, labirynt, korbkę, dzwoneczek, gwizdek i wiele innych, w sumie 21 zajmujących elementów. W trakcie zabawy dzieci ćwiczą uwagę i dostrzeganie szczegółów. Zabawka posiada praktyczny stojak lub wieszak, dostępna jest w pastelowych kolorach i różnych rozmiarach. Tablica manipulacyjna idealnie nadaje się do użytku w różnych miejscach, takich jak dom, przedszkole, park zabaw. Kreatywne zabawki niezawodnie bawią dzieci i całą rodzinę.