Lubiany przez dziecko kocyk jest jednym z podstawowych artykułów w każdym domu. Miękki, przytulny i kolorowy może się stać przyjacielem dziecka nawet na długie lata. Wybór odpowiedniego kocyka jest nie lada wyzwaniem dla rodziców.

Kocyk Minky różni się od tradycyjnych kocyków kilkoma aspektami. Tworzony jest z włókien poliestrowych, o wiele bardziej delikatnych i cienkich niż bawełna i wełna, a nawet cieńszych niż ludzkie włosy. Nowoczesne technologie produkcji dają niezwykle delikatne i miękkie tkaniny Minky chętnie wykorzystywane do szycia kocyków. Tradycyjnym tkaninom trudno jest dorównać takim kocykom pod względem delikatności i miłego dotyku. Dzieci, zakochują się w tak niezwykłych materiałach, które uwielbiają przytulać.

Poliester, z którego wykonane są kocyki Minky m jest przyjazny nawet dla niemowląt, ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Jest to materiał oddychający. W przeciwieństwie do tradycyjnych kocyków  kocyk Minky służy dzieciom przez cały rok. Zimą darzy ich ciepłem, natomiast latem nie doprowadza do przegrzania małego dziecięcego organizmu. Jednak nie zaleca się stosowania go na podczas wysokich upałów.

Kocyk Minky jest elastyczny, lekko rozciągliwy, dlatego dobrze przylega do dziecięcych kształtów, łatwo go dopasować do maluszka, który czuje się otulony mięciutką tkaniną z każdej strony. Tkanina Minky jest łatwa w pielęgnacji. Dosyć odporna na zabrudzenia wymaga tylko prania i suszenia raz na czas. Prasowanie w przypadku kocyka Minky nie jest wskazane, gdyż wysoka temperatura może uszkodzić delikatne włókna poliestru. Dodatkowo kocyk Minky ma charakterystyczne dla siebie tłoczone wzorki, najczęściej kółeczka, które z każdym prasowaniem stawałyby się coraz mniej widoczne.

Decydując się na kocyk dla dziecka rodzice i opiekunowie biorą także pod uwagę cenę. Oryginalny Minky może okazać się droższy niż wiele tradycyjnych kocyków. Jednak wybrany pozostanie w domu właścicieli na kilka lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości i zachowując piękną oryginalną barwę.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Obecnie faktyczne ta tkanina jest bardzo popularna, jeśli chodzi o kocyki dla dzieci i niemowlaków. Dodatkowo na pewno jest milsza w dotyku co sprawia jej zastosowanie w wielu projektach jak kocyki, poduszeczki, czy pościele.

  2. Najmłodsi, ale też starsze pociechy powinny być otaczane materiałami, które są bezpieczne dla zdrowia i przyjemne w dotyku. Nie ma znaczenia, czy dotyczy to koca, pościeli, koszulki albo spodni. Bezpieczeństwo, ładny wzór oraz wygoda dla użytkującego to najistotniejsze czynniki, które powinny decydować o zakupie.

  3. Zakupy tego typu produktów, podobnie jak w przypadku odzieży muszą być przemyślane. Kwestie wzoru, czy materiału są indywidualne. Dużo ważniejsze pozostaje wybranie takiego produktu, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dopiero to gwarantuje dłuższą żywotność oraz lepszy komfort dla użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here